+ 48 601 651 247    Napisz do nas

ColorGATE

Nowość: Oprogramowanie
ColorGATE CMS Durst Edition
Rozwiązanie w zakresie PRAWDZIWEGO zarządzania kolorami w zastosowaniach ceramicznych
[TRUE Ceramics Color Management Solution]

ColorGATE CMS Durst Edition to pierwsze rozwiązanie typu True Ceramics Color Management czyli prawdziwe zarządzanie kolorami w zastosowaniach ceramicznych, specjalnie opracowane i zoptymalizowane pod kątem barw stosowanych w branży ceramicznej oraz warunków w procesie produkcji płytek, w celu zapewnienia bardzo szybkiego, łatwego i precyzyjnego dopasowania kolorów podczas trwającego cyklu produkcyjnego, ponownego wytwarzania istniejących produktów lub wdrażania nowych projektów na różnych drukarkach (produkowanych przez firmę Durst i nie tylko), także w różnych lokalizacjach produkcyjnych.


ColorGATE CMS Durst Edition jest oferowane w komplecie wraz z kompleksowym oprogramowaniem oraz urządzeniem o wysokiej rozdzielczości o nazwie Rapid Spectro Cube Array Sensor do odczytu partii kolorów.


Rewolucyjne i kluczowe rozwiązania i funkcje:

1. Bardzo szybkie i powtarzalne dopasowywanie kolorów
Innowacyjny, opatentowany system kontroli kolorów „Fingerprint” uwzględnia wszelkie zmiany w czasie zachodzące w procesie produkcji (szkliwo, koloracja szkliwa, warunki wypalania, zmiana atramentu, itp.), jak również zmiany ze względu na różne obiekty produkcyjne.

2. Superszybkie oznaczanie partii koloru
Dzięki unikalnemu systemowi o wysokiej rozdzielczości - Rapid Spectro Cube, czas wymagany do odczytu partii kolorów z możliwością określenia do 10.000 próbek w jednym cyklu wynosi mniej niż 1 minutę.

3. Odczyt partii kolorów zarówno na płaskich powierzchniach płytek jak i tych z fakturą
Rapid Spectro Cube to jedyna takie urządzenie pomiarowe, które może odczytywać partie kolorów drukowane zarówno na płaskich powierzchniach płytek jak i tych z fakturą (także z wyrazistymi czy nieregularnymi fakturami) w bardzo precyzyjny i powtarzalny sposób. Jest to bardzo ważna funkcja, biorąc pod uwagę fakt, że branży ceramicznej, wyskoki procent stanowią właśnie płytki z fakturą, a żaden inny system pomiarowy nie jest w stanie odczytać partii kolorów na powierzchniach z fakturą.

4. Taki sam łatwy cykl produkcyjny dla dowolnego projektu i zadania produkcyjnego
Dzięki unikalnemu rozwiązaniu “Fingerprint”, niezależnie od zmian w produkcji i procesie, można zawsze w prosty sposób ponownie wydrukować dany wykres w technologii Fingerprint (ID) i odczytać go za pomocą urządzenia Rapid Spectro Cube. W oparciu o nowe odczyty, system ColorGATE CMS Durst Edition automatycznie przekonwertuje poprzedni projekt (projekty) z dostosowaniem do nowych warunków produkcyjnych w celu szybkiego dopasowania kolorów. Nie trzeba już za każdym razem podejmować decyzji, czy relinearyzować drukarkę (drukarki) lub czy przerobić profil ICC.

5. Opcjonalne wizualne sterowanie Out-of-Gamut
Oprogramowanie ColorGATE CMS Durst Edition oferuje bardzo intuicyjną funkcję wizualnego sterowania pod nazwą „Out of Gamut”. Barwne wyświetlanie obszarów w systemie „Out of Gamut” w projektach z 3 ustawianymi przez użytkownika poziomami i wstępnie zdefiniowaną maksymalną wartością AE, daje operatorom bardzo proste wskazówki do podjęcia decyzji czy pozwolić na reprodukcję danego wzoru za pomocą prostych wstępnie zdefiniowanych kroków. (zielony = niski, żółty = średni, czerwony = wysoki poziom).

Skaner o wysokiej rozdzielczości
Rapid Spectro Cube
■ Urządzenie o wysokiej rozdzielczości z
czujnikiem do macierzowego przechwytywania
obrazy [Array Sensor Image Capturing Device] do
bardzo szybkiego i łatwego pomiaru wykresów
kolorystycznych.
■ Odczyt 10.000 próbek w jednym cyklu;
Całkowity czas cyklu pomiarowego <1 min.
niezależnie od ilości próbek.
■ Maks. rozmiar płytki to 60x60cm, maks.
obszar pomiarowy to 32x32 cm, a minimalna
próbka do odczytu to 2x2 mm
■ Ta niezawodna technologia zapewnia
pomiar płytek ceramicznych zgodnie z ludzką
percepcją kolorów
■ Możliwość odczytu powierzchni płaskich i
z fakturą, oraz z połyskiem i matowych
■ Dokładność wynosi 80% < 0.5 DE2000
wg umowy ‘Inter Instrument Agreement’ przy
powtarzalności.
■ Solidna szuflada do łatwego wkładania płytek ceramicznych

POLINDEX - Autoryzowany dystrybutor rozwiązań Durst

Dzięki rozwiązaniom firmy Durst oraz naszej fachowej pomocy przy wdrożeniu tych rozwiązań, oferujemy naszych klientom wysoką jakość druku, dużą wydajnośc i niezawodność oraz optymalizację kosztów produkcji.
Posiadamy dobrze wyszkolony i mobilny serwis oraz magazyn części zamiennych.

Informacje

Kontakt

tel. + 48 601 651 247
Napisz do nas